HAVUZ GÜVENLİĞİNDE EN DOĞRU SEÇİM

  • 0530 552 94 54

    0531 810 90 71

  • Topselvi Mah. Cami Sok.

    No:12/C Kartal / İST.

  • info@havuzguvenligi.com

    info@havuzguvenligi.com

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Havuzun tamamını çevirmeye gerek yoksa ne yapılır?

Havuzun konumuna göre tüm havuz çevresine veya bir bölümüne uygulanabilir.

Monte edilmiş olan havuz bariyerimizi takıp çıkarma işlemi ne kadar sürer?

Havuz güvenlik bariyerinin uzunluğuna göre 15 – 20 dakika içinde çıkarılıp tekrar takılabilir. Paneller rulo haline gelebildiğinden küçük bir alanda kolayca saklayabilirsiniz.

Bariyerler dış ortama ne kadar dayanır? Garantisi var mı?

Her türlü olumsuz hava koşullarından hicbirsekilde etkilenmediği gibi 7 sene de garantisi olan ürünlerdir.

Bariyerler ne kadar güvenlidir?

Başta ABD olmak üzere Fransa, İspanya, İtalya ve dünyanın birçok ülkesinde kullanılan uluslararası standartlara sahip olan bir havuz güvenlik sistemidir. ürünler yurtdışından ithal edilmektedir.

Havuz bariyerleri çocuğumun kaç yaşına kadar kullanmalıyım ?

Bu bariyerler çocuğunuz en az 6 yaşına gelene kadar kullanılmalıdır.

Havuz bariyeri daha kısa olabilir mi ?

Uluslararası standartlara göre havuz güvenlik bariyerlerinin yüksekliği 120 cm olmalıdır. Daha düşük yüksekliklerde 3 – 6 yaşlarında bir çocuğun 30 – 40 cm yüksekliginde bir güneşlenme sandalyesi kullanarak bariyeri aşma riski vardır.

Bariyerler havuz çevresine nasıl monte edilir?

Havuz bariyerinin uygulanacağı zemine 90 cm  aralıklarla 3 cm çapında 9,5 cm derinliğinde özel bir makine ile delikler açılır. Deliklerin içine özel pilastik yuvalar yerleştirilir ve bu yuvaların içine havuz bariyerinin direkleri takılıp, paneller birbirlerine çelik kancalar ile bağlanarak son derece güçlü bir güvenlik çemberi oluşturulur. Havuz bariyeri çıkartıldıktan sonra açılmış olan delikler özel kapakları ile kapatılır ve istenildiğinde kapaklar tekrar açılıp direkler yuvalarına takılır.

Bariyerleri monte etmek için açılan delikler havuzuma zarar verir mi ?

Ürünü takmak için bu işe özel tasarlanmış karot makinesi ile yerlere 3cm çapında delikler açılmaktadır. Makine bu işe özel olduğu ve delme işlemini  hassas yaptığı için , delik haricinde havuz çevresi zemine zarar vermez. Sonrasinda kullanılmadığı zaman deliklerin kapakları kapatılır ve görüntü olarakta gözü rahatsız edecek birşey olmaz.